Cesty k webu: stránky zdarma

Cesty k webu: stránky zdarma

Jsme rádi, že se zajímáte o naše příspěvky. Rádi bychom Vás informovali o všech našich novinkách ještě svižňeji a pohodlněji. Aktuality Vám můžeme zasílat přímo na Váš e-mail, nebo nás můžete sledovat na sociálních sítích. Stačí se jen zaregostrovat ZDE. Jako registrovaný člen budete mít řadu výhod, například odměny za doporučení. 

Lidé co se zajímají o web a už někdy přemýšleli nad tím jak jej vyrobit, se zaručeně setkali s volně distribuovatelnými weby. Jedná se o poměrně rozsáhlé instalace webových stránek s redakčním systémem, které jsou zcela zdarma. 

Volně distribuovaných webů je celá řada, ale pokud se někdo o tuto problematiku zajímal jen okrajově, většinou se setkal jen se třemi nejrozšířenějšími: WordPress, Joomla a Drupal. Jedná se o komplexní webová řešení, která obsahují rozsáhlý redakční systém, a zpravidla je k nim k dispozici i obrovské množství různých rozšiřujících modulů a témat vzhledu. Přes všechna pozitiva a vstřícné úvodníky těchto webových gigantů je ale nutné si uvědomit, že k vybudování funkčního webu pod těmito systémy je většinou třeba mít alespoň základní programátorské znalosti a povědomí o pojmech jako je databáze, Css, Jquery nebo Php. Je pravdou, že někteří poskytovatelé hostingu umožní svým zákazníkům velmi jednoduchým způsobem některý z těchto volně dostupných webů nainstalovat, ale tam většinou také veškerá podpora providera končí.

Po instalaci některého z těchto volných webů se uživateli objeví většinou jen prázdná stránka s nápisem typu „Vítejte“, nebo „Toto je Váš nový web“, popř. nějaké předinstalované univerzální grafické téma. K tomu, aby stránky vypadali podle představ budoucího majitele je zapotřebí ještě spousta kroků. Ze zkušeností některých zákazníků, ale i z našich vlastních víme, že při tomto procesu se střídá pocit radosti a nadšení z nových funkcí a vzhledu s pocitem totálního zmaru a deprese, kdy se třeba celý obsah i s nastavením ocitne v nenávratnu. Důvod je nasnadě. Jak už je výše řečeno, pro tyto obří zástupce volných webů existuje obrovské množství rozšiřujících modulů a témat vzhledu. To je velmi pozitivní. Pokud skutečně chcete postavit web podle Vašich představ, bez implementace těchto modulů a témat se prakticky neobejdete. To je ale zároveň také kámen úrazu. Tyto moduly a témata totiž nevyvíjí jediná firma, ale celá řada na sobě nezávislých programátorů, nebo menších či větších společností. Nakolik jsou či nejsou jednotlivé prvky kompatibilní s tou či onou verzí webu ještě není tak hrozné jako to, nakolik jsou či nejsou tyto prvky funkční či nefunkční v kombinaci s prvky jinými. Jednoduše řečeno, to co funguje Vašemu kamarádovi nemusí nutně fungovat Vám. A pak nezbývá než pročítat fóra a diskuse, kde se už nezřídka setkáte s kusy upravených kódů, které je třeba nahradit tam či onde, vracet se, zkoušet, experimentovat.

Určitě netvrdíme, že je to marná snaha. Nakonec i náš web a všechny 100w v našem obchodě jsou postaveny právě na jednom z těchto velkých redakčních systémů. Když se obrníte trpělivostí a budete dostatečně vytrvalí a houževnatí, tak není jediný důvod proč by se Vám nakonec nemělo podařit postavit si svůj vlastní web snů zcela zdarma! A pokud Vám to půjde od ruky a přes různé překážky Vás práce nepřestane bavit, můžete dokonce uvažovat i o tom, že si tvorbou webů budete vydělávat. A ruku na srdce, jestli jste začínající podnikatel a stojíte před rozhodnutím jestli vrazit 50 tisíc do nového webu, nebo jestli si ho vyrobit sám, není nijak podivné, že se rozhodnete pro první možnost. Pokud se ale chcete raději naplno věnovat Vašemu podnikání a dokážete oželet například nějakou tu stokorunu za hotové řešení s hostingem, pak jste na našich stránkách správně.

100w je web, který je sestavený z různých užitečných a odzkoušených modulů, je nadesignován tak, aby odpovídal nejmodernějším trendům vizuální komunikace, a hlavně, je kompletně naplněn obsahem a dodán se všemi potřebnými a užitečnými instrukcemi ke snadnému a intuitivně nastavenému ovládání. Navíc, nekupujete zajíce v pytli. Všechny weby, které si u nás můžete objednat máme také vystaveny. Můžete si stránky celé projít  a prozkoumat třeba na Vašem mobilu.

Zvolte si rovnou některý z webů:

Photo je web, určený uživatelům, kteří se zabývají obrázky v nejrůznější podobě. Použité titulní obrázky příspěvků a stránek mají v…
Sensitive je lehký univerzální web, který si velmi snadno upravíte přesně podle Vašich představ. Jeho vzhled je přizpůsoben responzivnímu zobrazení…
Při skládání webu Imagine jsme kladli velký důraz na využití celé plochy displeje. Díky našemu multišablonovému grafickému tématu a staviteli…
Impres je web, který využívá všechny formy obsahu, které jsou v redakčním systému k dispozici. Je ideálním řešením pro ty,…
Top