Cesty k webu: Web2

Cesty k webu: Web2

Jsme rádi, že se zajímáte o naše příspěvky. Rádi bychom Vás informovali o všech našich novinkách ještě svižňeji a pohodlněji. Aktuality Vám můžeme zasílat přímo na Váš e-mail, nebo nás můžete sledovat na sociálních sítích. Stačí se jen zaregostrovat ZDE. Jako registrovaný člen budete mít řadu výhod, například odměny za doporučení. 

Web2 je zkratkou pro „web druhé generace“. Svého času byl tento pojem hodně skloňován a očekávalo se, že zaujme zcela dominantní místo na síti, a v hodně odvětvích se tak i stalo. Má ale svá úskalí. V každém případě, jde o alternativní a relativně levnou cestu jak si snadno pořídit svůj web.

Především je potřeba říci, že Web2 není produkt, ale služba. Pokud si chcete postavit stránky pod Web2, tak nic nekupujete, ale najímáte si služby od poskytovatele Web2. Zpravidla se jedná o velký portál, který umožní uživatelům vytvářet pod ním webové instance. Vaše weby pod Web2 tedy běží vždy na stránkách někoho jiného – vašeho poskytovatele, kterému za tuto službu pravidelně platíte. Poskytovatel je také majitelem stránek, Váš je pouze obsah, za který poskytovatel zároveň nezodpovídá.

Velkou výhodou Web2 služby je, že nemusíte do začátku investovat velkou částku do vývoje vlastního webu. Pod stránkami poskytovatele si vyberete vzor stránek, který se Vám nejvíc líbí, a po přihlášení jej naplníte svým obsahem. Platba za služby přitom nemusí být nijak závratná. Někdy jsou služby Web2 nabízeny dokonce zdarma. Typickým příkladem je Blog pod účtem Google, nebo osobní stránka na síti Facebook. To všechno jsou weby druhé generace, to vše je Web2. Z principu věci je jasné, že toto řešení je velmi výhodné pro osobní potřebu.

Pokud chcete Web2 využívat jako podnikatel, setkáte se ale s určitými úskalími. Především, Web2 Vám nikdy neposkytne absolutní volnost při práci s webem, kterou byste ale mnohdy potřebovali. Důvody jsou dva. Prvním důvodem je, že tento web není Váš a proto nikdy nedostanete plná oprávnění k jeho ovládání. Druhým důvodem je, že se vždy jedná o jeden portál, s určitými nastaveními a funkcemi, takže nikdy nebudete mít volnou ruku při výběru toho, co by měl web umět, nebo jak by měl vypadat. Musíte se zkrátka přizpůsobit jeho nastavením. Takové standardy ale často podnikateli nevyhovují a jelikož nemá patřičná oprávnění, musí mnohdy i o triviální zásahy žádat poskytovatele. Není výjimkou, když pak za tyto jednotlivé úpravy platí i sumy přesahující 10 tisíc korun. Ze všeho nejdůležitější je ale ta úplně první věc: Web2 není zboží ale služba, a web pod ním NENÍ Váš! Váš je pouze obsah, co jste do něj vložili.

Přestože je Web2 bezpochyby technologicky vyspělé řešení a pro osobní potřeby zřejmě nemá konkurenci, co se týče stránek pro byznys, jsme v tomto směru konzervativní. Myslíme si, že pokud někdo podniká, tak by neměl být zcela závislí na někom třetím, ale naopak, prostředky ke své výdělečné činnosti by měl vlastnit! Vše co napíšete do webu, vše, co nastavíte v e-shopu, vše, co spravujete na síti, je Vaše know how. Všechny prostředky k výkonu takové činnosti by tedy také měli být ve Vašem majetku a pod Vaší kontrolou. Měli byste prostě mít možnost si celý web někam uložit, přejít na jiný hosting, rozšířit jej nebo změnit, nebo třeba i prodat. Pokud s námi sdílíte tento názor, jste na těchto stránkách správně.

100w je řešení, které Vás nijak licenčně neomezuje. Zakoupený 100w web je Vaším majetkem a dostáváte k němu plný přístup. Jediné co musíte udělat, je jeho registrace. Web můžete vylepšovat, doplňovat, měnit, nebo dokonce i prodat za libovolnou částku komukoliv dalšímu. Seznamte se s detailními licenčními podmínkami a pokud to vidíte stejně, na nic nečekejte a pořiďte si nový 100w podle Vašich představ už nyní !

Zvolte si rovnou některý z webů:

Impres je web, který využívá všechny formy obsahu, které jsou v redakčním systému k dispozici. Je ideálním řešením pro ty,…
Photo je web, určený uživatelům, kteří se zabývají obrázky v nejrůznější podobě. Použité titulní obrázky příspěvků a stránek mají v…
Sensitive je lehký univerzální web, který si velmi snadno upravíte přesně podle Vašich představ. Jeho vzhled je přizpůsoben responzivnímu zobrazení…
Při tvorbě webu Fresh jsme postupovali s důrazem na detail a jeho vzhled jsme naladili pro výrobce potravin a zemědělských…
Top